ORELIMAAGIA 2023: RUSUDAN TŠUNTIŠVILI (Gruusia)

23.7.2023

Viimati muudetud: 9.7.23

ORELIMAAGIA 2023: RUSUDAN TŠUNTIŠVILI (Gruusia)


Kavas: Johann Sebastian Bach, César Franck, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Rudolf Tobias, Olivier Messiaen, improvisatsioonid gruusia rahvamuusikateemadel


RUSUDAN TŠUNTIŠVILI on Gruusia organist, pianist ja muusikaterapeut. Ta õppis klaverit Thbilisi Keskmuusikakoolis ja Thbilisi Riiklikus Konservatooriumis, mille bakalaureuseõppe lõpetas 2016. aastal. Fulbrighti stipendiaadina õppis ta muusikateraapia magistriõppes Illinoisi Riiklikus Ülikoolis. Orelisse kiindus Rusudan konservatooriumi ajal, kui puutus selle pilliga kokku valikkursusel ning otsustas selle mängimist jätkata. Eestisse tuli ta Erasmuse programmi raames, et õppida Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris orelit prof Andres Uibo klassis. Rusudanile meeldib esineda nii solistina kui ansamblis ning osaleb nii pianisti kui organistina erinevates koosseisudes.

_____________________________________________________________________________________________


Naissaar on juulikuus taas orelimuusika kütkeis. Igal pühapäeval rõõmustavad kuulajaid Naissaare Püha Maarja kabelis organistid, kes toovad hubasesse pühakotta suurte katedraalide kõla ja õdusaid kammermuusika hetki. Sel korral on organistidele antud vabad käed. Oodata on muusikat nii meilt kui mujalt: klassikat, rahvamuusikat, töötlusi ja ka improvisatsioone. Nagu ikka on muusikute käsutuses virtuaalorel Mixtuur oma mitmekülgse sämplivalikuga, ehe ja armas harmoonium ning võibolla on mõnd üllatustki oodata! Aga ega muidu teada ei saa, kui ise kohale ei tule, seega olete oodatud juulikuus Naissaarele „Orelimaagiast“ osa saama!

Orelikontserdid on tasuta! Tule Naissaarele omal käel! Vaata täpsemalt laevagraafikut: https://nicesaar.eu/


Võimalus teha annetusi Naissaare Püha Maarja kabeli restaureerimiseks.


Saates sms-i märksõnaga „MARIA“ numbrile 13018, annetad 5 eurot 

või tee ülekanne:

EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus

EE241010220037677014AS

SEB Pank EEUHEE2X